نسخه انگلیسی سایت نسخه پارسی سایت
09303342482

منشور اخلاقی

sahife

مهندسین و اعضاء گروه بین المللی مهندسی طرح و ساخت پرسا :

– بر اين باورند که آفريدگار جهان در همه حال ناظر بر پندار، گفتار و کردار آنهاست، بنابراين همواره در تلاش برای کسب رضای خداوند دانا تلاش خواهند کرد.

– با ايمان به اراده خالق هستي و درجهت حفظ منافع ملي به ارائه خدمات فنی، مهندسی، آموزشی مي پردازند و جلب رضايت “مهندس و آفريدگار جهان” را سرلوحه امور خود مي‏ دانند.

– بر اين باورند كه صداقت، کار سالم، دانش همراه با اخلاقیات، سرمايه هاي واقعي هستند و حضور و خدمت به جهانیان را مغتنم مي شمارند.

– با رعايت اخلاقیات، نظم، آراستگي، وقت شناسي و مسئوليت پذيري، رازداری، امانت‌داری، حفظ حريم و جايگاه حرفه‌ای، رعايت شأن و جايگاه رسمی، آماده پذيرش و ارائه خدمات به همگان در تمامی نقاط درون مرزي و برون مرزي مي باشند و احترام به عقايد همه عوامل ذی‌نفع در طرح‌ها را شرط لازم برای خدمات خود می‌دانند.

– بر اين باورند كه عزّت، احترام و تكريم انسان ها ، از مهمترين مسئوليتهاي آنان است و سعي خواهند نمود تا شخصيت وجايگاه فرد فرد انسان ها در ارتباطات متقابل محفوظ باشد و امين و خدمتگزار تمامی انسان ها باشند و از منافع تمامی آنان چون چشم خويش صيانت کنند.

– برآنند که اخلاق حرفه‌ای را رعايت کنند و منافع جمعی را قربانی منافع فردی خود نسازند.

– انجام امور واگذار شده را در كوتاه ترين زمان و بهترین کیفیت ممكن ضروري دانسته و كوشش خواهند نمود از اتلاف وقت، انرژی و هزینه های غیرضروری جلوگيري نمايند.

– مصمّم هستند خدمات خود را با كيفيت مطلوب و به شيوه‏اي مناسب ونوين در اختيار متقاضیان قرار دهند.

– برآنند که هرگاه به اين جمع‌بندي برسند که توان لازم براي انجام مسئوليت را از دست داده‌اند مراتب را به مدیر عامل، هیئت مدیره و مسئولین گروه بین المللی مهندسی طرح و ساخت پرسا، اعلام کنند و زماني که مي‌خواهند بخش تحت مديريت و نظارت خود را تحويل به مسئول بعدي دهند، تمام اطلاعات و تجربيات خويش را به جانشين خود منتقل کنند.

– وظيفه دارند تا در حوزه كاري خود هرگونه اطلاعات مورد نياز را به سرعت و با توجه به مقررات براي متقاضیان فراهم آورند.

– بر اين باورند كه مبناي ارزيابي فعاليت هاي آنان نظرات و ميزان رضايت مشتریان می باشد.

– بر اين باورند که باید همواره از گفتار کذب و بیهوده بپرهيزند؛ به شعور و افکار عمومي احترام بگذارند؛ به عنوان امين و عضوی از اعضاء این گروه بین المللی، اطلاعات و اسرار گروه را حفظ نمايند و چه در زمان مسئوليت و چه بعد از آن رازدار باشند.

– بر اين باورند که باید در تمام تصميمات و اقدامات خود جويا و پذيراي انتقادات و نظرات ديگران باشند، و با تبادل اطلاعات و به روزرسانی اطلاعات، دانش و تجربه خویش را ارتقاء داده و مسئوليت خطاهاي خود را بپذيرند و در جهت رفع آنها تلاش نمایند؛ براي ديدگاه مخالف و انتقادات، ارزش قائل باشند و خود را مقيد به گزارش‌دهي منظم به مدیران مربوطه بدانند.

– تلاش می کنند مهندسان، مدیران و اعضاء زيردست خود را براي پذيرش مسئوليت‌هاي بزرگتر و بلند مرتبه‌تر آماده کرده و کارکنان خود را به مثابه سرمايه‌اي می پندارند که بهره‌وري و بالندگي آنها بر عهده ما است.

– برآنند که نظرات تخصصي مديران، کارمندان، منتقدان و مشاوران مستقل، فعلی و قبلي خود را جويا شوند و جهت پیشرفت بیش از پیش تلاش نمایند.

– باور دارند که از دنیاییم و منابع مادی و معنوی آن ” که پرورنده‌ی هستی ما است” را حراست کنند و آبادانی، سربلندی و توسعه پايدار زمين را سرلوحه کار خود قرار می دهند.

– تلاش دارند در کشتزار دانش و تفکر، نهال خلاقيت و نوآوری بپرورند و درمسيريافتن راهکارهای نوين، همه‌ی توانايی‌های خود را به کار برند. باشد که با پايداری و پايبندی به تعهدات خويش بتوانند به عنوان خدمتگزار در ميان مردم سربلند باشند و شادی‌های راستين را در پيشگاه حقيقت تجربه کنند.

– دريافت هرگونه انتقاد نظر يا پيشنهاد از سوي همکاران و مراجعانِ محترم را ارج نهاده و از آن به عنوان زمينه ساز رشد و ارتقاء روز افزون استقبال مي كنند و خود را ملزم به اجرای صحيح فرآيند مهندسی مطابق با استانداردهای موجود می‌دانند. بنابراين همواره برای توسعه دانش خود و بهره‌گيری از تجربيات ارزشمند ديگران کوشش خواهند نمود.

– اعتبار فعاليت‌های خود را منوط به حرکت در چهارچوب قوانين، الزامات فنی و استانداردهای موجود جهانی مرتبط با تخصص خود می‌دانند.

– سرمايه‌هاي هستي چون انرژي، محيط زيست و نيروي انساني را سرمايه‌هاي تمام بشر دانسته، در حفظ، کاربرد درست و بهسازي آنها کوشش کنند و اين سرمايه را همچون ميراثي بپندارند که از گذشتگان به ما رسيده است و چون امانتي بپندارند که بايد به آيندگان برسانند.

– اگر فضيلت دانشمندان کشف و تدوين قانونمندی‌های جهان پيرامون ماست، منزلت مهندسان به کارگرفتن اين قوانين برای تغيير و بهبود شرايط زيست انسان است، و تلاش مستمر مهندسان در مسير حل مشکلات جوامع بشری، بهترين و شايسته‌ترين راه تکامل و تعالی آنان است.

– در پيشگاه خداوند قادر متعال سوگند یاد می کنیم که همواره در دوران مسئوليت خود به منشور اخلاقي گروه بین المللی مهندسی طرح و ساخت پرسا متعهد باشیم و همة توان خود را در راه ايفاي وظيفه‌ بکارگیریم.


لینک کوتاه :
کلیه حقوق سایت متعلق به گروه بین المللی طرح و ساخت پرسا می باشد. کپی برداری از طرح و محتوای سایت پیگرد قانونی دارد.
طراحی سایت و بهینه سازی سایت : پرشین تیک
Call Now Button