گروه بین المللی طرح و ساخت پرساگروه بین المللی طرح و ساخت پرساگروه بین المللی طرح و ساخت پرسا
88361960
به ما ایمیل بزنید
گروه بین المللی طرح و ساخت پرساگروه بین المللی طرح و ساخت پرساگروه بین المللی طرح و ساخت پرسا

هواپیمایی تابان

اطلاعات پروژه:

 • هواپیمایی تابان
 • ایران، مشهد
 • 1200 متر مربع
 • 1500 پرس در وعده
 • HACCP، GMP
 • در حال بهره برداری
پروژه برتر پرسا

هواپیمایی تابان

لینک سایت: taban.aero

معرفی شرح خدمات:

 • مشاوره تخصصی منو
 • مشاوره ماشین آلات و برگزاری مناقصه
 • طراحی معماری و چیدمان آشپزخانه صنعتی
 • طراحی و محاسبات تأسیسات مکانیکال و الکتریکال
 • تهیه اسناد مناقصه پیمانکاری و ساخت پروژه
 • نظارت تخصصی بر اجرا
 • آموزش تئوری و عملی آشپزی صنعتی
معرفی هواپیمایی تابان

شرکت هواپیمایی تابان (Taban Airlines) در سال ۱۳۸۴ موفق به کسب مجوز از سازمان هواپیمایی کشوری ایران شد و از سال ۱۳۸۵ پروازهای خود را به‌طور رسمی آغاز کرد. مرکز عملیاتی این شرکت در شهر مشهد است. تابان در سال ۱۳۸۹ نیز آشیانه تعمیر و نگهداری خود را در فرودگاه هاشمی نژاد مشهد افتتاح نمود و از این طریق علاوه بر هواپیماهای ملکی خود به دیگر شرکت‌ها نیز خدمات ارائه می‌کند.
شرکت هواپیمایی تابان توسط خلبان اصغر عبدالله‌پور و با مشارکت منطقه ویژه اقتصادی سرخس و شرکت سهامی توس گستر فعالیت خود را آغاز کرد. همچنین ای شرکت توافق‌نامه ای با هواپیمایی سهند آسیا دارد که این شرکت با توجه به فعالیت نامنظم در سال‌های ۱۳۸۸٬۱۳۹۵٬۱۳۹۷ به مدتی کوتاه ۲ فروند مک دانل داگلاس ام دی-۸۳ سهند آسیا به تابان اجاره داده شد. اخیراً سهند آسیا دوباره تصمیم به شروع فعالیت گرفته و یک فروند ام دی-۸۳ این شرکت دوباره به اجاره تابان درآمده و قرار است تا شروع فعالیت رسمی سهند آسیا، در ناوگان تابان بماند.
هواپیمای بوئینگ ام دی تابان
شرکت هواپیمایی تابان دارای ۹ فروند هواپیماست که هر روزه پروازهای خود را از دو فرودگاه مشهد و تهران آغاز می‌کنند.
سوانح
در ۳ بهمن ۱۳۸۸ یک فروند هواپیمای توپولوف ۱۵۴ با ۱۵۷ مسافر و ۱۳ خدمه که از آبادان عازم مشهد بود در هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد دچار آتش‌سوزی شد. داخل هواپیما و موتورها به کل سوخت و بال سمت راست و دم و چرخ هواپیما به علت این آتش‌سوزی جدا شد. این حادثه ۴۷ مصدوم داشت ولی کسی در آن کشته نشد.
حوادث
در ۱۵ بهمن ۱۳۹۰، پرواز شماره ۶۲۶۲ هواپیمایی تابان از کیش به تهران، دقایقی پس از پرواز به علت نقص فنی مجبور به فرود اضطراری در کیش شد.
در ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴، پرواز شماره ۶۳۵۷ مسیر تهران – نجف پس از حدود یک ساعت و نیم پرواز به دلیل نقص فنی به وجود آمده در طی مسیر و آنچه که از دست دادن یکی از موتورهای هواپیما عنوان شده، مجبور به بازگشت به فرودگاه امام خمینی شد
در ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، هواپیمای مسیر تهران – مشهد پس از ۳۵ دقیقه پرواز به دلیل نقص فنی و تکان‌های شدیدی که در حین پرواز رخ داد، مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد تهران شد
در ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵، پرواز شماره ۶۲۸۹ در مسیر مشهد-تبریز پس از ترک فرودگاه مشهد در محدوده فضای هوایی سبزوار به دلیل نقص فنی مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در مشهد شد.
در ۱۱ دی ۱۳۹۵، یک فروند بوئینگ MD متعلق به شرکت هواپیمایی تابان در مسیر تهران – شیراز لحظاتی پس از برخاستن از فرودگاه مهرآباد یک موتور خود را از دست داد و مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد
در ۷ فروردین ۱۳۹۶، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی تابان حامل ۱۶۳ مسافر هنگام نشستن در باند فرودگاه اردبیل دچار سانحه ترکیدگی لاستیک شد. در این حادثه به کسی آسیبی نرسید
در ۲۷ آذر ۱۳۹۶، بروز نقص فنی در پرواز شماره ۲۶۴۵ هواپیمایی تابان (مسیر تهران – اهواز) خلبان را ناچار به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد کرد.
در ۰۳ دی ۱۳۹۶، پرواز تهران-مشهد هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد دچار نقص فنی شد اما به‌سلامت فرود آمد.
در ۱۲ فروردین ۱۳۹۸، موتور پرواز کیش به اصفهان بیست دقیقه بعد از پرواز موتور هواپیما از کار افتاد و برق هواپیما رفت و مجبور به بازگشت در فرودگاه کیش شد .
در ۲ مرداد ماه ۱۴۰۰، پرواز ۶۲۲۷ تهران- قشم ساعت ۱۷:۴۵ با تاخیر ۱۹:۳۸ تیکاف نمود که پس از ۴۳ دقیقه پرواز و رسیدن نزدیک کاشان به علت نقص فنی دور زده و به مهرآباد بازگشت .