گروه بین المللی طرح و ساخت پرساگروه بین المللی طرح و ساخت پرساگروه بین المللی طرح و ساخت پرسا
88361960
به ما ایمیل بزنید
گروه بین المللی طرح و ساخت پرساگروه بین المللی طرح و ساخت پرساگروه بین المللی طرح و ساخت پرسا

هتل فرشته پاسارگاد

اطلاعات پروژه:

  • هتل فرشته پاسارگاد
  • ایران، تهران
  • دارای 14 رستوران
  • HACCP، GMP
  • در حال ساخت
پروژه برتر پرسا

هتل فرشته پاسارگاد

لینک سایت: hotelfereshtehpasargad.com/fa

معرفی شرح خدمات:
  • مشاوره فنی و مطالعات اقتصادی
  • مشاوره تخصصی منو
  • طراحی معماری و چیدمان آشپزخانه صنعتی
  • اطلاعات تأسیسات مکانیکال و الکتریکال
معرفی هتل فرشته پاسارگاد

شرکت هتل فرشته پاسارگاد در سال 1389 تاسیس گردیده و در زمینه ایجاد تاسیسات و تسهیلات به منظور توسعه صنعت گردشگری شامل ساخت و تجهیز نمودن هتل ها، هتل آپارتمان ها، دهکده های توریستی و مراکز تفریحی و همچنین ایجاد مناطق نمونه گردشگری فعالیت دارد. به عنوان مهمترین شریک تجاری این مجموعه می توان از شرکت پاسارگاد تورز نام برد؛ که موفق ترین وارد کننده توریست از نقاط مختلف جهان به کشور عزیزمان ایران می باشد. این شرکت در سال 1368 تاسیس گردیده و مفتخر به دریافت جوایز و تقدیرنامه های متعددی طی سالیان متمادی از سازمان های داخلی و بین المللی می باشد.

شرکت هتل فرشته پاسارگاد یک مجموعه تماماً خصوصی بوده و در تدوین روشهای مناسب برای رسیدن به صادرات غیرنفتی و تعامل سازنده با اقتصاد جهانی و کسب جایگاه شایسته در جوامع بین المللی، اهداف بلندمرتبه ای را پی می گیرد. شرکت هتل فرشته پاسارگاد در این راستا ساخت ده هتل زنجیره ای در شهرهای توریستی ایران و کشورهای حاشیه دریای خزر را برنامه ریزی نموده است.

نخستین پروژه ساخته شده این شرکت در استان مازندران به نام هتل آپارتمان نشتارود بوده و دومین پروژه بین المللی در دست احداث، هتل فرشته پاسارگاد واقع در تهران می باشد. همچنین این مجموعه ساخت سومین هتل آپارتمان در استان گیلان را شروع نموده و در ادامه برنامه هایی همچون ورود کشتی های تفریحی با امکانات کامل رفاهی برای تردد مسافران مابین کشورهای حوزه دریای خزر را جزو برنامه های خود قرار داده تا بتواند در راستای تقویت صنعت گردشگری قدم های راسخی بردارد.

ساختمان هتل فرشته پاسارگاد در منطقه الهیه و در ضلع غربی باغ سفارت روسیه واقع است. با توجه به تعدد ساختمان های بلند مرتبه در منطقه الهیه و همپوشانی برج ها بر یکدیگر ، مجاورت پروژه در کنار باغ سفارت روسیه که در پهنه وسیعی فاقد ساخت و ساز خواهد بود، باعث گردیده تا دید پروژه به سمت شرق کاملا آزاد باشد. از سوی دیگر موضوع فوق الذکر باعث می گردد تا ساختمان از نواحی شهری واقع در ضلع شرقی خود بدون هیچ مانعی دیده شود . دسترسی به محدوده پروژه از طریق شریان های اصلی شامل بزرگراه های صدر و مدرس وخیابان شریعتی و دسترسی های فرعی از خیابان های آفریقا،فرشته والهیه صورت می پذیرد .در نهایت دسترسی به ساختمان از ضلع شرقی از طریق خیابان مهدیه،از ضلع شمالی از طریق خیابان مریم، و از ضلع غربی از طریق خیابان گلپاد تامین می گردد.

بدون شک مهمترین ویژگی پروژه هتل فرشته پاسارگاد، طراحی مفهومی صورت گرفته توسط شرکت زاها حدید برای این ساختمان است. زاها حدید در حال حاضر یکی از پر افتخارترین معماران معاصر در دنیاست که با تعداد 950 پروژه در 44 کشور و لیست بلند بالایی از جوایز و افتخارات و تنها زن برنده جایزه معماری پرایتزکر، تقریبا در تمام جهان چهره شناخته شده ای محسوب می شود.

سبک طراحی زاها حدید بسیار منحصر بفرد بوده و طیف وسیعی از موضوعات از ساختمان و مبلمان گرفته تا کیف و کفش و زیورآلات را در بر می گیرد. طرح ارائه شده برای پروژه هتل فرشته پاسارگاد، با اختلاف بسیار زیادی از فرم ها و طرح های متداول امروز ایران، پیشروتر بوده و نقطه عطفی در معماری شهر تهران محسوب خواهد شد.

ایده های اصلی شکل گیری فرم خارجی پوسته ساختمان، آنطور که در گزارش ارائه شده توسط شرکت زاها حدید مطرح گردیده عبارت است از پروانه ای با سه بال گشوده که ساختار سه پره ای پلان را تشکیل داده  و  فرمهای ارگانیک نظیر شاخه های درختان  منبع الهام ستون های واقع روی نما می باشد.