گروه بین المللی طرح و ساخت پرساگروه بین المللی طرح و ساخت پرساگروه بین المللی طرح و ساخت پرسا
88361960
به ما ایمیل بزنید
گروه بین المللی طرح و ساخت پرساگروه بین المللی طرح و ساخت پرساگروه بین المللی طرح و ساخت پرسا

بیمارستان خلیج فارس بندرعباس

اطلاعات پروژه:

 • بیمارستان خلیج فارس
 • ایران، بندر عباس
 • 650 متر مربع
 • 1200 پرس در وعده
 • HACCP, GMP
 • در حال بهره برداری
پروژه برتر پرسا

بیمارستان خلیج فارس بندرعباس

لینک سایت: www.tamin.ir/News/service/137

معرفی شرح خدمات:
 • مشاوره تخصصی منو
 • مشاوره ماشین آلات و برگزاری مناقصه
 • طراحی معماری و چیدمان آشپزخانه صنعتی
 • طراحی و محاسبات تأسیسات مکانیکال و الکتریکال
 • تهیه اسناد مناقصه
تاریخچه تأسیس بیمارستان

بیمارستان خلیج فارس بندرعباس یکی از بزرگترین مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی در منطقه جنوب شرق کشور می باشد که عملیات ساختمانی آن در تاریخ١٦/١٠/١٣٦٩ در زمینی به وسعت ١٢٦٠٠٠ متر مربع و با زیربنای ٥١٣٢٠ متر مربع درشمال شرقی شهر بندر عباس آغاز گردید و در   تیر ماه سال ١٣٨٠ مقارن با هفته تامین اجتماعی توسط “وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره سازمان تأمین اجتماعی و مسئولین محلی” مورد بهره برداری قرارگرفت و جزو اولین مراکزی است که موفق به اخذ گواهینامه ISO ٩٠٠١:٢٠٠٠ از شرکت RWTUV ودریافت لوح دوستدار کودک درسال ١٣٨٤  شده است همچنین این بیمارستان درسال ١٣٩١ بعنوان اولین بیمارستان از بین ٨٠٠ بیمارستان کشور موفق به دریافت لوح دوستدار مادر نائل گردیده است.

بیانیه مأموریت یا رسالت (Mission)

بیانیه مأموریت یا رسالت، سندی است که یک سازمان را از سایر سازمان های مشابه متمایز می نماید. مأموریت نشان دهنده طیف فعالیت، از نظر محصول و بازار می شود.

بیمارستان خلیج فارس بندر عباس از جمله بیمارستان‌های عمومی (جنرال) مجهز در بندر عباس است. این بیمارستان درسال 1380 تأسیس گردید و در حال حاضر دارای 262 تخت فعال می باشد

بیمارستان یا در فارسی افغانستان شفا خانه، یک بنیاد مراقبت‌ های بهداشتی است که با کارکنان پزشکی و پرستاری و تجهیزات پزشکی به بیماران خدمت‌ های درمانی ارائه می دهد.

یک بیمارستان در فنلاند

پرآوازه‌ ترین گونهه بیمارستان، بیمارستان عمومی است که به‌ طور معمول دارای یک بخش اورژانس برای درمان مشکلات فوری سلامتی از قربانیان آتش‌ سوزی و تصادف گرفته تا بیماری‌ های ناگهانی است. یک بیمارستان منطقه‌ ای به‌ طور معمول مهمترین مرکز مراقبت‌ های بهداشتی در منطقه خود است، که دارای تعداد زیادی تخت برای مراقبت‌ های ویژه و تخت‌ های اضافی برای بیمارانی است که نیاز به مراقبت طولانی مدت دارند. بیمارستان‌ های تخصصی شامل مراکز تروما، بیمارستان‌ های توانبخشی، بیمارستان‌ های کودکان، بیمارستان بزرگسالان (سالمندان) و بیمارستان‌ هایی برای رسیدگی به نیازهای خاص پزشکی مانند درمان بیماری‌ های روانی (مراجعه به بیمارستان روانپزشکی) و برخی از دسته‌ های بیماری هستند. بیمارستان‌ های تخصصی می‌ توانند در مقایسه با بیمارستان‌ های عمومی به کاهش هزینه‌ های مراقبت‌ های بهداشتی کمک کنند. بیمارستان‌ ها بسته به منبع درآمد به عمومی، تخصصی یا دولتی رده‌ بندی می‌ شوند.

یک بیمارستان آموزشی کمک به افراد را با آموزش به دانشجویان پزشکی و پرستاران ترکیب می‌ کند. عموماً به یک مرکز درمانی کوچکتر از بیمارستان، درمانگاه یا کلینیک گفته می‌ شود. بیمارستان‌ ها دارای طیف گسترده‌ ای از بخش‌ ها (به عنوان مثال جراحی و مراقبت‌ های فوری) و واحدهای تخصصی مانند قلب و عروق هستند. بعضی از بیمارستان‌ ها بخش‌ های سرپایی دارند و برخی دیگر واحدهای درمانی مزمن دارند. واحد هایی که از بیمارستان‌ ها پشتیبانی می‌ کنند معمولاً شامل داروخانه‌ ها، آزمایشگاه‌ های پاتولوژی و رادیولوژی هستند.

بودجه بیمارستان‌ ها به‌ طور معمول از راه تأمین بودجه عمومی، سازمان‌ های بهداشتی (با هدف انتفاعی یا غیرانتفاعی)، شرکت‌ های بیمه‌ درمانی یا نهادهای نیکوکاری از جمله کمک‌ های مستقیم تأمین می‌ شود. در گذشته، بیمارستان‌ ها بیشتر با دستورات مذهبی، یا افراد و رهبران نیکوکار تأسیس و تأمین می‌ شدند.